Termín konania parlamentných volieb 2020

Termín konania parlamentných volieb 2020, Prezidentské voľby sa budú konať tretí utorok v marci v prezidentských voľbách. Jedenásť týždňov pred parlamentnými voľbami sa konajú primárne voľby s cieľom nominovať kandidátov na politické strany, ktorí by mali byť zvolení v parlamentných voľbách, a obsadiť národné, štátne, okresné alebo miestne vládne úrady. Všeobecné voľby sa konajú v novembri s pravidelnými rokmi. Dátumy volieb do roku 2020 sú:

Primárne prezidentské voľby: 17. marca
Primárne voľby: 18. augusta
Všeobecné voľby: 3. novembra
Poznámka: Špeciálne voľby je možné zvolať kedykoľvek počas roka. Miestne voľby sa môžu konať aj počas celého roka. Skontrolujte miestnu volebnú databázu, ktorá obsahuje dátumy uvádzané okresmi pre nadchádzajúce voľby v okrese (krajské, komunálne, špeciálne okresy alebo iné miestne voľby). Ak chcete získať najnovšie informácie, kontaktujte volebnú komisiu.

Uzávierka registrácie (konečný termín)
Ciele sa môžu kedykoľvek zaregistrovať a hlasovať. Lehota na registráciu do ďalších volieb je 29 dní pred voľbami. Lehoty na registráciu do roku 2020 sú tieto:

Prezidentské voľby: 18. februára *
Primárne voľby: 20. júla
Všeobecné voľby: 5. októbra
* Z dôvodu štátnych sviatkov sa konečný termín zmenil z pondelka 17. februára na utorok 18. februára.

Termín na odoslanie prostredníctvom ankety e-mailom
V prípade aplikácií na hlasovanie na základe záznamu vyžaduje štátne právo zasielanie hlasovacích lístkov v konkrétnom časovom období.

V prípade neprítomnosti štátnych a zahraničných uniformovaných členov a zahraničných civilných voličov (nazývaných tiež voliči UOCAVA), volebná komisia pošle hlas 45 dní pred voľbami. Obdobie prenosu na rok 2020 je takéto.

Primárne prezidentské voľby: 1. februára
Primárne voľby: 4. júla
Všeobecné voľby: 19. september
V prípade domácich voličov volebná komisia pošle volebné prieskumy na sedem dní, 40 až 33 dní pred voľbami. Obdobie prenosu na rok 2020 je takéto.

Primárne prezidentské voľby: 6. – 13. februára
Primárne voľby: od 9. júla do 16. júla
Všeobecné voľby: 24. – 1. septembra. október

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Navrhované

Projekt parlamentne voľby 2020 pomaly ožíva

Projekt parlamentne voľby 2020 pomaly ožíva, kedže sa blíži ďalšie volebné obdobie, a strany sa uchádzajú o voliča. Voľby sa budú konať 29. februára 2020. Posledným víťazom SMER-SD bol opäť víťazný, ale nie taký veľký ako predchádzajúce voľby do Slovenskej národnej rady. Strana OĽANO útočí na sociálnu demokraciu. Dúfajú v úspech aj kontroverzné NSSNS-Marian Kotreva […]

Výsledky virtuálneho hlasovania 22.12.2018

Výsledky virtuálneho hlasovania 22.12.2018 P. č. Politická strana Percentuálny podiel 1 Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko 32.93% 2 Sloboda a Solidarita 11.08% 3 PRIAMA DEMOKRACIA 9.52% 4 SMER – sociálna demokracia 6.16% 5 Slovenská národná strana 5.78% 6 #SIEŤ 5.77% 7 OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) 5.63% 8 SME RODINA – […]

Ako voliť zo zahraničia

Ako voliť zo zahraničia, Ak ste neprítomný hlas nedostali 30 dní pred voľbami, môžete vyplniť Federálny list pre absenciu (FWAB) na webovej stránke FVAP (našiel som rôzne spôsoby, ako vyplniť FPCA, aby som ho našiel) Poloha vpravo). S FWAB môžete písať hlasy, zaregistrovať sa na hlasovanie a súčasne požiadať o hlasovacie lístky pre neprítomných. FWAB sa […]

Výsledky hlasovania 03.01.2016

Výsledky hlasovania 3.1.2016 Hlasovanie a deň volieb Dôležitý deň volieb Poznámka: Podobne ako v prípade skorého hlasovania, voliči zaregistrovaní v Harris County môžu hlasovať na ľubovoľnom volebnom mieste v deň volieb. Hlasujte pre zoznam miest Hlasujte sami: Voliči, ktorí sa bez osobnej pomoci nemusia fyzicky dostať na volebné miesto alebo môžu ohroziť ich zdravie, umožnia […]